Rüyada Ayakkabı Görmek

Ayakkabı hakkında herşeyden bahsederken bir takipçimizden mail aldık. Başta pek ciddiye almasakta, gülüp geçsekte şöyle bir an düşününce çok mantıklı geldi. Takipçimizin e-postası özetle:

“İyi güzel hoş, ayakkabı hakkında tarih, güncel moda, sağlık, bakım v.s herşeyden bahsediyorsunuz, peki rüyada ayakkabı görmek neye dalallettir?”

Biz de bu takipçimizi kırmadık ve büyüklerimize sorduk. Rüyada ayakkabı görmek; zenginlik ve servet demektir.Yeni bir ayakkabı almak veya ayakkabısını kaybetmek, kötü günlerin belirtisidir. Rahat bir ayakkabı giymek, yakın zamanda huzura kavuşulacağına işaret eder. Yırtık ayakkabı, tehlikeli bir durumla karşı karşıya kalınacağına yorumlanır.

Bu rüyalar genel olarak iyi sayılmazlar. Ayakkabı diktirmek, üzüntülere ve terk edilmeye; ayakkabı sıkması, çevrede bir cinayet işlenmesine; bir kadının ayakkabı çıkarması, ayrılığa; çocuk ayakkabı, işlerin kötüleşmesine işarettir. Siyah, beyaz, kırmızı ayakkabı giymek birden bire bir sıkıntıyla karşılamayı; sarı ayakkabı hastalığı anlatır. Ayakkabıları çıkarmak çok yakında zorluklardan kurtulmayı anlatır.

Rüyanız hayırlı olsun 🙂