Moda, Moda, Moda

Modanın tanımı kişiden kişiye değişse de kabul edilen bir gerçek var ki o da giydiklerimizin ruh halimizi ve hatta karakterimizi bir şekilde yansıttığı! Hal böyle olunca üniversite gençliği de özgür, değişken, çoğu zaman enerjik ama illa mesaj kaygılı ruh halini koridorlara, sınıflara taşıyarak kampüs modasını yaratıyor.

design

Bana sorarsanız üniversite yılları köprüden önce son çıkış gibi. Kendini keşfettiğin, tarzını oturttuğun bu yılların keyfini doyasıya sürmek gerek bu yüzden. Havanda olmadığında en salaş halinle sınıfa sıvışıvermek ya da tam tersi sevdiğin grupların, karakterlerin t-shirtlerini giyip, derbi sonrası takımının formasını üstüne geçirip gururla dolaşmak lüksünü sonuna kadar yaşamak demek.

Öte yandan trend olan ne varsa -iyi ya da kötü tartışılır – üniversite gençliğinde görmek mümkün. Kantinde, bahçede çevrenizi bir süre dikkatle izleyin, neler revaçta, vitrinlerde ne var hemen anlayacaksınız. Tam bir alışveriş gurusu arkadaşlar var ki moda polisi olmanız hiç zor değil.

UGG’LARA YAPIŞTILAR

ugg

Gelelim kampüsten öğrenci manzaralarına! Geçtiğimiz yıl ‘ugg’lar, uzun çizmeler, kürk yelekler, uzun hırkalar, taytlar, babetler, rengârenk desenli şallar ve niceleri bolca -hatta fazlasıyla- göz önündeydi.

Sizin için rahat kombinler olduğunu ve çoğunuzun da kendine yakıştırdığını söylemeliyim! İtiraf edeyim ‘ugg’ denen icadı kabullenmekte zorlananlardandım. Rahatlığından dolayı bu kadar sevmeniz doğal, ancak bazı arkadaşların ‘ugg’larının üzerine yapıştığını düşünmeye başlamıştık ki yaz geldi çok şükür:)

Sırada değinmeden edemeyeceğim platform ayakkabılar var. Ah o topuklar! Yerine göre çok da hoş durabilecek bu ayakkabıları bir cehennem silahı haline getirdiniz ya ona yanarım. Yapmayın gözünüzü seveyim. Hayır, okulda sürekli bir ajans başvurusu var da benim mi haberim yok?

Merak etmeyin, plaza insanı olduğunuzda ayağınızdan atmak isteyeceksiniz ama simdi özgürlüğünüzün tadını çıkarın biraz! Hele de sınavlara 15 puntoyla gelen arkadaşlar sizlere tebrik ve hayreti bir borç bilirim!

DERİNİN DÖNÜŞÜ

dericeket

Bu seneki trendlerin beni daha mutlu ettiğini söylemeliyim! Derinin muhteşem dönüşüyle taytlarınız, pantolonlarınız, salaş kazaklarınız, baskı t-shirtleriniz, kot gömlekler ve botlarınızla çok hoşsunuz!

Mini etekler, ekose gömlekler, desenli pantolonlar, bileklikler, gözlükler, hepsini kucaklıyorum! Sıklıkla kullanmaya başladıkları bereler ve yavaş yavaş görmeye alıştığımız renkli jeanleri, hırkalarıyla erkekleri de izlemedeyiz, unutulmadılar.

VINTAGE SIRLARI

fashion

Ama yine de ne demişler; moda geçici stil kalıcı ve moda mutsuz olalım diye yok! Yol gösterici olsun bize. Annenizin gençliğinden kalan bir bluzu öyle bir kombinlersiniz ki ‘Vintage’ der giyer, yaratıcılığınıza da hayran bırakırsınız çevrenizdekileri.

İşin sırrı vücudunu tanıyıp rengini keşfetmekte. Kıyıdan köşeden bulduklarınızla azıcık vakit ayırarak harikalar yaratabilirsiniz. İşte tam da bu nedenlerle, tüyolarla, eğlenceli notlarla takibe devam. Öpüldünüz.

*Bu yazı Hürriyet Kampus’den alıntıdır.