Leopar Deseni’nin Modası Geçmiyor

leopar

Leopar desen, 2013/2014 sonbahar-kış sezonunun desen trendleri arasında yer alıyor. Bir kaç sezondur tahtından inmeyen leopar desenin, bu sezon DKNY, Diane von Furstenberg, Moshino ve Giambattista Valli gibi tasarımcılar tarafından daha farklı şekillerde yorumlandığı görülüyor. Alışılmadık görünümlerde karşımıza çıkan leopar desen bu sezon daha büyük ve farklı renklerde yorumlanmış. Bu sezon, ayakkabıdan çantaya; mantodan eteğe yeniden yorumlanan bu deseni nasıl giymeliyiz sorusunu sizler için cevapladık.

0_365x365-1

Beyaz bir tişörtle giyeceğiniz leopar desenli etek ya da beyaz pantolonla giyeceğiniz leopar desenli bir kabanla bu deseni ön plana çıkarabilir ve böylece dozunda bir kombinasyona da imza atmış olursunuz.

leopar_deseni

 

Askeri temanın etkisi 2013/2014 sonbahar-kış sezonunda sürerken, kamuflaj deseni de hakimiyetine devam ediyor. Desenleri karıştırma (mix and match) trendini kullanarak kamuflaj desenli parçaları, leopar desenli parçalarla birlikte kullanabilirsiniz. Bu arada haki yeşilin de leopar desenle çok yakıştığını unutmayın.

leopar ayakkabisi

Leopar desene en çok yakışan renklerden biri şüphesiz siyah… Eğer leopar deseni giymek konusunda çekinceleriniz varsa, siyah rengin bu desenin panzehiri olduğunu ve her şekilde iyi görüneceğini bilin. Örneğin, leopar desenli kabanla ya da bluzla siyah pantolonunuzu ya da eteğinizi giyin.

leopar desenli ayakkabi

Manto, ceket, gömlek ya da pantolon gibi parçaların leopar desenli olanlarından hoşlanmıyorsanız, leopar desenli çanta, ayakkabı, takı, fular vb. Aksesuarlara şans verebilirsiniz. Leopar desenli aksesuarların, sade kıyafetlerinize bir anda farklı bir hava  katacağını unutmayın.

leopar bot

Sezonun hiti olan deri parçaların leopar desenle olan uyumu çok güzeldir. Siyah deri parçaların yanı sıra, leopar deseni yeşil, ekru, kahverengi renginde deri parçalarla da kombinleyebilirsiniz.

leopar cizme