Kürklü Erkek Botu


Arkadaşlar kış geliyor ve vücudumuzda aslında en sıcak tutmamız gereken yerlerden birisi hatta en önemlisi de ayaklarımız. Peki bunun için sadece kalın çorap yeterli mi? Mesela Erzurum’da -20 derecede sadece kalın çorap bizi kurtarır mı? O kadar doğuya da gitmeye gerek yok. Ankara’nın soğuğu bile ne anlatmak istediğimizi açıklamaya yeter.

Lafı uzatmadan yeni keşfettiğim birşeyi sizlerle paylaşmak isterim. Rusya’nın uzun zamandır bildiği, benim yeni öğrendiğim bu sır “Kürklü Erkek Ayakkabısı” hem de gerçek deri, bildiğimiz küçük baş hayvan postundan. Ayakkabının iç astarı tekstil, vinneks ya da astarlık deri yerine gerçek hayvan kürkü konularak, ayağınızı en kalın çoraptan da daha sıcak tutmaya yeter.

Ben de diyordum ki bu ruslar Sibirya’da nasıl yaşıyor. Meğerse içi kürklü ayakkabılarla. Şimdi başlık “Kürklü Erkek Botu” çünkü bayanlarda bu çok önceden başlamış, gerçi piyasada bu şekilde satılanların hemen hemen hepsi yapay deri, gerçek derisini bulmak oldukça zor.

Şimdi yeni keşfettiğim bir marka, hem erkek hem de bayan için, gerçek koyun derisinden içi kürklü bay bayan ayakkabılar yapmakta. FootCourt markası yurtdışında yıllardır bilinmesine rağmen Türk piyasasında son yıllarda iyiden iyiye adından sıkça bahsettirmekte. Dış görünüşü normal ayakkabı olmasına rağmen içi gerçek koyun derisi çok güzel ürünleri mevcut.

İçinizden peki bunun kuzu derisi olanı yokmu dediğinizi duyar gibiyim ancak kuzunun deri çapı hem küçük hem de tüy uzunlukları kısadır. O yüzden tavsiyem koyun derisi.

Baylar ve bayanlar, sağlığınız için “İÇİ KÜRKLÜ AYAKKABI” tercih edin.