Kovboyların Dönüşü

Amerika’da gençler arasında özelliikle bugünlerde dolabında kovboy botu ya da kovboy çizmesi olmayan biri var mıdır acaba? Sonuç olarak: “Kovboylar Şehre İndi”

Bu sezon yine çizmeler ve botlar çok gözde ancak ister uzun, ister kısa ister renkli ya da düz olsun sanırım kovboy çizmeleri en gözde modeller arasında birinci sırada yer alacak. Ancak kovboy çizmesini giyebilmekte o kadar kolay değil. Doğru aksesuar ve giysiyle tamamlanmadığı taktirde oldukça gülünç olabilirsiniz. Bazen bir gelinliğin altına bile giyilip şık olunabilirken, bazen yanlış bir uygulama ile oldukça rüküş, hatta gülünç olabilirsiniz.

Kovboy botunuzu seçerken rengi ve materyalini doğru seçmeniz çok önemli. Klasik biri iseniz ve sadece jeanlerle giymeyi planlıyorsanız süet ve klasik bir renk seçmenizde fayda var. Bazı eskitilmiş görünüşteki botlar özellikle çok şık duruyor. Sadece jeanle giyecekseniz kısa botları burada tercih edebilirsiniz.

Kovboy botların genellikle burunları sivri gelir ancak son senelerde değişen moda ile yuvarlak burunlu botlarda bulabilirsiniz. Özellikle bilekte biten modellerde daha boho-chic stili geçerli olduğundan yuvarlak burun geçerli.
Kovboy botlar rahat bir elbisenin altında da çok şık durabilirler, daha country tarzı bir elbise ile güzel bir kovboy çizmesi sizi çok şık yapabilir.

Kovboy botları taytlarla da giyebilirsiniz ancak burada ince bir siluetiniz varsa bu şekilde kullanmanızı öneririz.
Eğer renkli bir kovboy botu tercih ediyorsanız o işlemeleri ve renkli bölümü göstermeniz için elbise ya da uzun eteklerle daha keyifle kullanabilirsiniz.