Kovboy Çizmesi Neyle Giyilmeli?

İşte size okuyucu sorularından ilham alarak kaleme aldığım bir yazımı daha yayınlıyorum:

“Piyasadaki çoğu moda ve magazin dergilerini işim icabı okuyorum. Bu hafta içinde çok tatlı, kahverengi bir çift kovboy çizmesi satın aldım ancak neyle ve nasıl kıyafetimi tamamlamam gerektiğini bilemedim. Kovboy çizmesini neyle giymeliyim?”

Kişisel olarak ben, kovboy çizmelerinin görünüşünü çok seviyorum hele hele FootCourt‘un yaptığı ayakkabıların ve çizmelerin yıllardır hayranıyım. Kişisel olarak ne giydiğin değil, nasıl giydiğin önemlidir diyenlerdenim. İnanın moda dediğiniz şey, her on yılda bir tekrarlanan modellerdir. Kesinlikle moda ayrımı yapmam sadece insan içinde pijama giymeye karşıyım…

Kot Pantolonu ve Kovboy Çizmesi

Belki de kovboy çizmesini giymenin en klasik yolu budur. Bunu yapmanın da iki yolu vardır bu da sizin kişisel özelliğinize göre değişiklik gösterir.

Kot Pantolonun Altında

Çizmeniz yüksek topuklu bir ayakkabı izlenimi verecektir, böylece boyunuz biraz daha uzayacak ve gündelik bir giyim tarzı sağlayacaktır. Bu görüntüyü sağlamanın en güzel yolu, İspanyol paça kot pantolondur çünkü kovboy çizme modelleri yapısı itibariyle konçlardan geniştir. Eğer dar bir pantolonla denemeye kalkarsanız baldır çevresinde potluk yapar. Ayrıca pantolonun paçasının çok uzun olmamasına dikkat etmelisiniz yoksa ayakkabınız arka plana düşer.
Bu görünüş muhteşemdir çünkü kotun altından sivri ayakkabının gözükmesi sizi hem uzun hem de ince bacaklı gösterecektir.

Kot Pantolonun Üstünde

Kovboy çizmesi geçen sene çok moda olan dar pantolonlarla çok şık durduğunu söyleyebilirim tabii gardolabınızda geçen seneden kalma streç kotunuz hala duruyorsa. Bu görünüşünüzü bir de deri ceketle ve orta boy deri çantayla tamamlayın. Hadi oldu olacak bir de deri kemer…

Kovboy Çizmesi ve Elbise

Kovboy çizmesini şu sıralar bu şekilde giymek doğru olmasa da, kişisel olarak ben bu tarzı çok seviyorum. Los Angles ın sokaklarında kovboy çizmeleriyle yürürken gördüğümüz Britney Spears bu stili bize hatırlatan en büyük neden aslında. Eğer doğru aksesuar ve elbiseyi bulmuşsanız vahşi bir gizem artık sizindir.

Havalı Ve Çiçeksi Elbiseyle

Kovboy çizmesi giymenin popüler başka bir şekli ise yukardaki resimlerdeki gibi çiçeksi, bol, gündelik elbiselerle giymektir. Basit giyinin Ashley Olsen ya da Jessica Alba uçlarda yaşayan, renkli elbise terciğini gördüğümüz Miley gibi. Buradaki en önemli nokta, elbiseniz diz üstü olmalı ancak çok kısa değil.

Basit ve Klasik Elbiselerle Kovboy Çizmesi

Kovboy çizmesinin bu şekilde giyilmesi, benim en çok sevdiğim tarzdır. Geçen kış çekilen Rachel Bilson’un resmi, kırmızı kovboy çizmesi ve siyah basit bir elbisenin sizi ne kadar zengin gösterdiğinin bir kanıtıdır. Kişisel olarak ben bu görünüşe bayılıyorum. Taylor Swift’i kimileri yukarıdaki resmi köylü bulsalar da, ben onu bu şekilde çok şirin buluyorum. İki şekilde de kıyafetler çok asil bence.

Yukarıdaki stile sahip olmak için bir çift kovboy çizmesi ve basit diz üstü ama çok kısa olmayan bir elbise yeterli olacaktır. Çok fazla aksesuar ve ayrıntıya girmeniz görünüşünüzü riske sokacağı için tavsiye etmiyorum.

Tayt, Dar Kot ve Kovboy Çizmesi

Kovboy çizmesini dar pantolon ve taytla giymek açıkçası çok risklidir. Eğer bu riski göze alacak güveniniz varsa ve doğru tercih yapmışsanız nefesleri kesmeye hazır olun.

Soğuk günlerde parlak bir giysiyle tamamlanmış tayt ya da dar kotun altına sade bir kovboy çizmesi fena durmaz diye düşünüyorum.

Taytla Kovboy Çizmesi

Mary Kate Olsen’in yukarıdaki resmi bulabildiğim en güzel örnek. Kovboy çizmesini giydiğinizde basit giyinmeniz gerektiğini sakın unutmayın. Aynı zamanda renk cümbüşünden de kaçınmalısınız.

Dar Kot Pantolon ve Kovboy Çizmesi

Sıradan bir bayanın yukarıdaki resminde göreceğiniz üzere sade ancak iddialı bir tarz, sizi ünlülerle aynı lige sokabilir.

Kovboy Çizmesi Nasıl Giyilmez

Kovboy temaları içeren aksesuar kullanmayın: Kıyafet balosuna gitmiyorsunuz, sadece sokağa çıkıyorsunuz. Kovboy şapkası gibi aksesuarlar sizi sıra dışı yapmaz aksine gülünç duruma düşürür.

Kovboy çizmesi giydiğinizde abartılı ve parıltılı elbise giymeyin: Kovboy çizmesi giydiğinizde diğer kısımlarınız basit olsun. Rüküşlükten kaçının. Bırakın insanlar kovboy çizmesi modeline odaklansın.

Kovboy Çizmesini her gün giymeyin: Kovboy çizmenizi arada bir giyerseniz daha iyi olur. Bu giyim tarzını çok sevseniz dahi tavsiyemiz her gün tercih etmemeniz yokda “şu kovboy çizmeli kız” diye etiketlenirsiniz.