İnternet’ten Ayakkabı Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

Öncelikle alış veriş ettiğiniz sitenin kaç yıldır satış yaptığını, aktif yani yayında olduğunu öğrenmelisiniz. Bunu bir kaç yolla anlayabilirsiniz. Facebook, Instagram gibi sosyal medya hesaplarından bunu rahatlıkla görebilirsiniz. Mutlaka alış veriş yapan müşteriler olumlu ya da olumsuz geri bildirim yazacaklardır. Geçmiş resimlere şöyle bir bakın ve altındaki yorumları okuyun.

1 yıldan uzun geçmişi olan sitelerden alış veriş yapabilirsiniz. Google’dan o firma hakkında araştırma yaptığınızda da şikayet var mı yok mu görebilirsiniz.

Mesela aradığınız ürün “Kovboy Botu” ise arama motoruna bu kelimeleri yazınca, alış veriş yapacağınız site ilk sırada çıkıyorsa, bu da bir güven kriteridir. Demekki uzun zamandır yayında ve Google tarafından indekslenmiş ve ön sırada çıkmaya hak kazanmış.

Genelde internet sitelerinin fiziksel satış noktaları yoktur. Bu, güvensizlik sebebi olmamalı, adı üstünde “internetten satış”.

Çoğu üreticinin internet satış sayfaları vardır. Yani isimsiz bir çok kahraman var aslında internette. Bunları ayırt etmek kolay değil ancak bunu başarırsanız, ünlü firmalara fason satış yapan ve ucuz fiyata alış veriş yapabileceğiniz aslında bir sürü site bulabilirsiniz.

Daha önce ismini duymamış olmanız o internet sitesinin güvenilir olmadığı anlamına gelmez sadece biraz araştırma yapmanız gerekli, hepsi bu.