Ferrari ve Puma’nın iş birliği tat veriyor

Ferrari ve uluslararası dünyaca ünlü spor markası Puma, 6 yıldır süren ortaklıklarını uzatma kararı aldı
Puma yıllardır Ferrari F1 sporcularına malzeme sağlayan bir spor markası olma özelliğinin yanı sıra, Ferrari markası ve logosuyla piyasaya ürün sunmaktadır.

Dünyanın her noktasında bulunan Puma Store’larda satışa sunulan Ferrari logolu ürünlerin satış başarısı, ortaklığın uzamasındaki ana sebebi teşkil ediyor
Ferrari adına konuşan Luca di Montezemolo (Ferrari yönetim kurulu üyesi) “Puma’yla çok başarılı ve eğlenceli bir 6 yıl geçirdik. Süreyi uzatmamızda bunun etkisi çok büyük. Ayrıca şirketin yeniliğe ve yeni trendlere açık oluşu, işine saygısı ve teknolojiyi çok iyi şekilde kullanma kabiliyeti bize çok şeyler kattı. Her kulvarda lisanslı ürün satmayı hedefleyen bir şirket olarak spor sektöründeki en iyi şirketle çalışmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Puma, motor spor endüstrisine hizmet veren en köklü firma olma ünvanını taşıyarak yıllardır bu sporla uğraşanların en gözde markası olma ünvanını taşımaktadır. Yanmayı geciktiren ve bunu spor malzemelerine uygulayarak pazara sunduğu ürünlerle devrim yaratarak bu ünvanını daha da yukarlara taşımıştır.