Dünyanın en önemli Ayakkabı Fuarı: Micam 2013 Eylül

micam1

Her sene olduğu gibi bu sene de işimiz icabı Ayakmodası olarak, dünyanın en prestijli ve önemli ayakkabı moda fuarı olan MICAM fuarına davetli olarak katıldık. Her sene Mart ve Eylül ayları arasında düzenlenen fuarın bu seneki tarihleri ise 15-18 Eylül tarihleri arasıydı. Bu sene de kimler yoktu ki; Fabi, Baldinini, Loriblu, Cesare Pacotti say say bitmez.

micam2

Anlatacak o kadar çok şey var ki nerden başlayacağımı bilemiyorum. Bu sene şu renk moda diyemiyorum, her firma kendine göre bir renk tasarlamış, ilk garibime giden bu oldu çünkü şimdiye kadar olan tüm fuar sonunda ekip olarak “Hımm, önümüzdeki sezon şu renk ön planda” demeye alışmışken bu sene renkler karman çorman, herkes farklı telden çalmış. Ancak her zaman olduğu gibi siyah ön planda tutulmuş.

Fabi2

Bayan modellerde lazerli işler çok revaçta, babatlerde kalıplar sivri, 5-7-9 pontlarda kalıplar biraz daha ovel, 11-13-15 pontlara çıkıldıkça gene kalıplar sivrileştiğine şahit olduk. Fabi’nin stantında nakış deseninin ağırlıkta olması bizi şaşırtan olaylardandı.

Fabi

Loriblu’da ise silikon kabartma ve boncuklu süslemeler dikkati çekiyordu.

Loriblu2

Bu fuar yazlık fuarı olduğu için genelde ayakkabı, babet ve sandaletlere doyduk. Çoğu firma çizgisini belirlerken genelde ayakkabıyı karmaşık modellerle sayasını zorlaştırmak yerine, aksesuarlarla zenginlik katmayı tercih etmiş.

sandalet

Bir çok Türk firmasının da katıldığı bu fuardaki ayakkabıların hepsi sanki birer bibloydu.

Loriblu

Şimdilik anlatacaklarımız bu kadar. Bir sonraki yazımızda, Türkiye’nin bu fuarda Türk ayakkabısını ve derisinin tanıtımını yapan Deri Tanıtım Grubundan bahsedeceğim.