Trendyol ve Ayakkabı

Son zamanların Türkiye’de ki önemli pazar yerlerinden olan Trendyol, geçtiğimiz günlerde iş ortaklarıyla bir buluşma gerçekleştirdi. Son 2 yılda hacmini %160 büyüten Trendyol, Dünya’da ülkemizi en iyi temsil edecek kurumlar arasına aday. Özellikle ayakkabı piyasasının önemli markalarının da aralarında olduğu bu buluşma hem satıcıya hem de tüketiciye önemli mesajlar verdi.

Dünyada artık alışverişin %48’i internet ortamında gerçekleşmekte olduğu bu dönemde, tüm sektör ve markaların gözü internet pazarına çevrildi. Üretimin içinden gelen, müşteri odaklı, esnek bir yapıya sahip markalar arasında olan FootCourt, Cabani, Lig, Dr. Pepper ve Sail Laker’s gibi üretici firmalar, Trendyol ile birlikte ciddi başarılar kazanmaktadır. Bu tip firmaları diğer zincir mağazalardan ayıran en büyük özellik; üretici olmaları ve aracısız olarak kendi ürettikleri ürünü tüketiciye sunmalarıdır.

Her an yeni modeller, yeni kampanyalar ve hızlı alışveriş ile tüketiciye tam bir hizmet sunan Trendyol, hemen hemen her alanda karşımıza çıkıyor. Kasım ayına ciddi bir kampanya ile giriş yapacağını belirten yetkililer; “Tüketicilerin en ince detayına kadar olan taleplerini bilerek hazırlandık. Kasım ayında, rekor satışlarımızla Türkiye’de ilk olacağız.” Diye belirttiler. Ticarette yeni bir anlayışın merkezinde olan Trendyol, adından sıkça söz ettirmeye devam edecek gibi görünüyor.